Abazi: Komuna nuk e përkrahu "Nata e Kampionëve...

Abazi: Komuna nuk e përkrahu “Nata e Kampionëve” ndërsa shpërndau mbi 10 milion denarë për njerëz të afërt të Kasamit

August 6, 2023, 10:08

Udhëheqësi i kickboks klubit “Shkëndija No Limit”, njëherit organizues i evenimentit më të madh sportiv në Tetovë për boks në një reagim ka bërë të ditur se komuna e Tetovës nuk e ka përkrahur evenimentin më të madh sportiv në Tetovë “Nata e Kampionëve” me preteksin se nuk kanë buxhet kurse ka harxhuar mbi 10 milion denarë e që i kanë përfituar njerzit e afërt të Kasamit.

Ja dhe reagimi i plotë i Halim Abazit:

Reagim

Gjatë vitit 2023 na u premtua se do të kemi përkrahje nga Komuna e Tetovës për organizimin e aktivitetit “Night of the Champions” I cilli ishte turniri i dhjetë me rradhë.
Kerkesa jonë në Këshill u refuzua. Kryetari i Komunës, Billall Kasami vetë na e dha fjalën pra na premtoi se do të na perkrahë por kjo nuk ndodhi, me një fjalë na refuzoi.
Kështu që na detyruan te bëhemi lypsar, të dalim e të kërkojmë donator për një aktivitet që ishte atraksion për qytetin dhe për të gjithë qytetarët. ( casinot)

Unë personalisht, që nga prilli i këtij viti, e kam informuar Komunën se kemi kampionatin botëror në Tetovë, ngjarje e cila nuk ka ndodhur kurrë më parë në Ballkan, por nuk kishin interes duke u arsyetuar se Komuna nuk ka buxhet.

Nga ana tjetër, mbi 10 milion denarë kanë shpenzuar duke përfituar njerëzit më të afërt të Bilall Kasamit, të cilët janë krahu i djathtë i tij në punët e Komunës.

Në atë aktivitet, ne realizuam gjithsej 14 ndeshje profesionale. I sollëm boksierët më të mirë shqiptar dhe të huaj, në mesin e të cilëve edhe dy vajza. Pjesëmarrësit ishin nga vende të ndryshme si: Argjentina, Nikaragua, Turqia, Rumunia, Gjermania Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Shqipëria dhe Libani si dhe Kengtarit më i njohur në botë, Manuellson.

Klubi jonë, ” Boxclub Shkëndija No Limit” pa përkrahjen e Komunës e mbushi sheshin e qytetit kurse argatët e Bilallit me muzikë maqedonase, rome dhe turke shpenzuan 4 milion denar të Komunës dhe mbi 6 milion denarë të donatorëve.

Shifemi në Sheshin Iliria Tetovë me 27.07.2024
Me respekt Halim Abazi Kryetari I Boxclub Shkëndija No Limit ❤️

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid024a9fWzimvCg7nopnUWgA8cG82g3mwj4ZXj5iCHVkCED7SWwotfh6JtzDKhwwepxCl&id=1680168176&mibextid=Nif5oz

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA