Agimi i Bamirësisë: 500 iftare çdo ditë për nev...

Agimi i Bamirësisë: 500 iftare çdo ditë për nevojtarët dhe studentët në Tetovë!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 27, 2023, 09:03

Për 11 vite me radhë shoqata “Agimi i Bamirësisë” është duke organizuar iftare falas për nevojtarët edhe studentët.

Rreth 500 persona për çdo ditë të Ramazanit tash marrin ushqim falas tek shoqata ose ushqimi u shpërndahet në shtëpi.

“Ky është viti 11 që shoqata “Agimi bamirësisë” që bën shtrimin e iftareve për studentët edhe nevojtarët, fillimisht kemi shtruar 30 iftare edh e në mënyrë graduale numri ka shkuar të rritje”, tha Jeton Xheladini, aktivist.

Edhe këtë vit do të ndahen 500 iftare, 250 për studentët dhe 250 për nevojtarët, ndërsa vitet e fundit, shkaku i pandemisë numri iftareve arriti deri në 1200 çdo ditë.

“Vjet dhe parvjet kemi pas 1 mijë deri në 1200 iftare në ditë si shkak i krizës dhe pandemisë e gjitha sendeve tjera. Tash kemi filluar me 500 iftare nga e enjtja deri më tash kemi 500 iftare.

 

Momentalisht kemi 250 studentë dhe 250 nevojtarë dhe ose numri varion për shkak se studentët kthehen në shtëpi por kjo është paraparë”, pohoi Jeton Xheladini, aktivist.

Një vakt kushteton 200 denarë apo 3.5 euro. Të gjithë ata që duan të dhurojnë, mund të drejtohen tek shoqata.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA