Lajme

Ali Ahmeti pa Mexhitin dhe Ganiun përkujton Skënderbeun në Çair (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

January 17, 2023, 04:01

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti, shkoi në Çarshinë e Vjetër të Shkupit për të nderuar Skënderbeun në përvjetorin e vdekjes së tij, por pa pasur në krahë kryetarin e Çairit Visar Ganiu dhe kreun e mëparshëm të kësaj komune, nënkryetarin e BDI-së Izet Mexhiti. I pyetur se çfarë porosie dërgohet me mungesën e figurave kryesore të partisë së tij në Çair, në kohën e të cilëve u ngrit sheshi “Skenderbeu”, Ahmeti tha se sheshin e ka ndërtuar BDI.

“Skënderbeun këtu e ka ngritur Bashkimi Demokratik për Integrim, vendimi është i Qytetit të Shkupit dhe kjo është vepër kapitale, monumentale, është përcaktim ideor, strategjik politik i BDI-së…”, tha Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së.

Por është në Komunën e Çairit ku kryetar i parë i Komunës së Çairit është z. Izet Mexhiti?

“Por mirë, shumë mirë, shumë mirë. Dhe askujt nuk i ndalohet që të vijë e të festojë 555 vjetorin e Gjergj Kastriotit Skënderbeut…”, u përgjigj Ali Ahmeti.

 

Ahmeti tha së bashkëpunëtorët e tij të “Grupit të Zjarrit” kanë qasje të gabuar.

“Nga BDI-ja kërkush nuk është përjashtuar deri më tani, këto janë shokë të mi janë bashkëpunëtor të mi, e kanë shumë gabim qasjen. Unë nuk jam Kim Jil Ungu a si e ka emrin ky i Koresë së Veriut. Unë jam Pinun Çeti a kupton. BDI për integrim unë mendoj, mbas të gjitha rrethanave që është një nga partitë më demokratike, më e hapura në këto hapësira”, deklaroi Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së.

“Grupi i Zjarrit” dhe pala tjetër në BDI vazhdojnë aktivitetet të ndara në terren me anëtaret e partisë. Ahmeti vazhdon prej ditësh takimet në Gostivar, ndërsa “Grupi i Zjarrit” të mërkurën takon rininë e Shkupit. /Alsat.mk

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
452518931_1265767194697996_8406614727011396292_n
Sedat Sulejmani mer detyrën në Ministrinë e Kulturës
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

DIASPORA