Alternativa: Drejtori i búrgú t të Idrizovës, S...

Alternativa: Drejtori i búrgú t të Idrizovës, Shpend Tahiri është kryeheroi i zbulimit të ikjes nga búrgú i Idrizovës

Autori

Autori

Portali Tetova

March 22, 2023, 10:03

Alternativa përmes një komunikate rreth zbulimit të tunelit për ikje nga të burgosurit në búrgú n e Idrizovës ditën e djeshme, thonë se heroi që zbuloi gjithë planin ishte drejtori i búrgú t, Shpend Tahiri i cili është kuadër i kësaj partie.

Ja kumtesa e plotë:

”Aksioni i djeshëm në búrgú n e Idrizovës, që rezultoi me zbulimin e njëtuneli që ishte gërmuar një kohë të gjatë për të ikur të burgosurit, ka ardhur pikërisht si rezultat i angazhimit të drejtorit të Alternativës aty, Shpend Tahiri.

Prandaj, të thuhet se drejtori i búrgú t të Idrizovës është shkarkuar si ndëshkim për këtë jo vetëm që është tejet e ulët, por është edhe mosmirënjohje ndaj njeriut që deri në ditën e fundit të punës së tij ka punuar pa asnjë aferë dhe pa asnjë akuzë nga askush për korrektësinë ndaj punës së tij.

Për fat të keq, më shumë mirënjohje për punën e tij shfaqin miqtë tanë ndërkombëtarë sesa drejtuesit e institucioneve tona shtetërore.

 

Sidoqoftë, pikërisht falë menaxhimit të ndërgjegjshëm të institucionit të búrgú t nga drejtori Shpend Tahiri janë zbuluar, janë penguar dhe janë ndëshkuar pa fund përpjekje për të ikur, për të futur narkotikë në burg, ndërsa zbulimi i tunelit është vula e suksesit të tij.

Në të vërtetë, ky aksion zbulues është përgatitur tashmë një kohë më të gjatë dhe do të regjistrohet si suksesi historik i një drejtori të búrgú t të Idrizovës.

Është për të ardhur keq që Ministria e Punëve të Brendshme mburret me punën e dikujt që duke e rrezikuar edhe jetën dhe familjen e tij ka punuar me dinjitetin dhe ndërgjegjen më të lartë profesionale në institucionin mbase më të vështirë për t’u menaxhuar në shtet.

Për informacion të opinionit, Shpend Tahiri është shkarkuar vetëm sepse ka qenë kuadër i Alternativës. Por, siç duket, narciozoidët e dinastisë së BDI dhe besëprerët e LSDM-së, janë alergjikë ndaj sukseseve të dikujt tjetër.

 

Por, ne duam t’ua kujtojmë se nuk i ka fajet Shpendi ynë që këto dy parti po i shijojnë ditët e fundit të pushtetit të tyre dhe kjo gjendje në panik i bën të reagojnë në dëm të interesave shtetërore. Një film i parë qëmoti prej tyre” – thuhet në kumtesën e Alternativës. /KlanMacedonia/

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA