Ameti: Po mbyllim një vit plot sfida si zjarrfikës

Ameti: Po mbyllim një vit plot sfida si zjarrfikës

December 31, 2023, 02:12

Po e përmbyllim një vit me plot sfida e me plot vështirësi për ne si zjarrfikës.

E, themi këtë duke marr parasysh numrin e madh të zjarreve të natyrave të ndryshme me të cilat jemi përballur por edhe me vështirësitë që kemi pasur gjatë aktivitetit tonë, për shkak të mungesës së resurseve mekanike dhe pajisjeve teknike.

Gjatë aktiviteteve tona në të shumtën e rasteve kemi qenë mjaftë të suksseshëm dhe i’a kemi dalë që zjarret të vihen në kontroll në kohë rekord, por për shkak të largësisë së disa vendbanimeve të cilat ne i mbulojmë ka raste edhe të vonesës së automjeteve kundër zjarrit deri te vendi i ngjarjes. Shpresojmë që me themelimin e nënqendrave të reja edhe ky problem të zgjidhet dhe të jemi sa më efikas në ndihmë ndaj qytetarëve dhe pronave të tyre.

Shfrytëzoj rastin që në emrin tim personal dhe në emër të NJTKZ – Tetovë, të gjithë qytetarëve të Komunës së Tetovës dhe rrethinës të ju uroj Vitin e Ri 2024, duke ju dëshiruar shëndet e harmoni në familjet Tuaja!

Qoftë një vit i mbarë për të gjithë ne!

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA