Apple pritet të krijojë AirPods që monitorojnë ...

Apple pritet të krijojë AirPods që monitorojnë shëndetin

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Apple e ka pranuar potencialin shëndetësor të AirPods, duke theksuar se është një fushë në të cilën po investon shumë.

Tani, Bloomberg raporton se ne mund të presim që Apple të lançojë veçori të reja shëndetësore për AirPods diku në vitin ose dy vitet e ardhshme.

AirPods tashmë ofrojnë një veçori të quajtur Live Listen , e cila u lançua si pjesë e iOS 12 në 2018.

Kjo veçori në thelb e kthen një iPhone në një mikrofon të drejtuar, duke transmetuar audion e kapur nga ai iPhone në AirPods në kohë reale.Live Listen, megjithatë, nuk është miratuar nga FDA.

Në një intervistë në vitin 2021, ekzekutivi i Apple, Kevin Lynch, pranoi potencialin shëndetësor të AirPods.

“Ne tashmë bëjmë shkrirjen e sensorëve në disa pajisje sot, dhe mendoj se këtu ka të gjitha llojet e potencialit,” tha ai.

Mbetet për t’u parë se çfarë lloj karakteristikash shëndetësore të AirPods do të arrihen përfundimisht, raporton 9to5mac.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA