Apple pritet të krijojë AirPods që monitorojnë shëndetin

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Apple e ka pranuar potencialin shëndetësor të AirPods, duke theksuar se është një fushë në të cilën po investon shumë.

Tani, Bloomberg raporton se ne mund të presim që Apple të lançojë veçori të reja shëndetësore për AirPods diku në vitin ose dy vitet e ardhshme.

AirPods tashmë ofrojnë një veçori të quajtur Live Listen , e cila u lançua si pjesë e iOS 12 në 2018.

Kjo veçori në thelb e kthen një iPhone në një mikrofon të drejtuar, duke transmetuar audion e kapur nga ai iPhone në AirPods në kohë reale.Live Listen, megjithatë, nuk është miratuar nga FDA.

Në një intervistë në vitin 2021, ekzekutivi i Apple, Kevin Lynch, pranoi potencialin shëndetësor të AirPods.

“Ne tashmë bëjmë shkrirjen e sensorëve në disa pajisje sot, dhe mendoj se këtu ka të gjitha llojet e potencialit,” tha ai.

Mbetet për t’u parë se çfarë lloj karakteristikash shëndetësore të AirPods do të arrihen përfundimisht, raporton 9to5mac.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_9224
Rivotimet: Fatmire Isaku humbi mandatin, Imërlije Saliu deputete e re
wfewfefWF
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
fronti-vlen-800x345
VLEN-i shkon në 14 deputetë, Fronti Evropian bie në 18
IMG_9213
Deputeti i 8 i VLEN-it në Njësinë e Gjashtë Zgjedhore, Mexhiti: E konfirmon legjitimitetin tonë tek shqiptarët
IMG_9202
Adnan Azizi bëhet deputet, VLEN tani ka 14 kurse Fronti 18
IMG_9194
Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

DIASPORA