Artan Grubi mbikëqyr punimet në “Bllagoja Toska...

Artan Grubi mbikëqyr punimet në “Bllagoja Toska” në Tetovë (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

June 1, 2023, 06:06

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi ka qëndruar sot në Tetovë, ku nga afër ka mbikëqyrur punimet për bulevardin “Bllagoja Toska”, përcjell TV21.

Nga realizuesit e punimeve, Grubi u njoftua nga afër për punimet dhe premtoi se ndërtimi do të përfundojë për 10 ditë.

“Nga mbikëqyrja e procesit të punës për ndërtimin e bulevardit Bllagoja Toska në Tetovë, projekt ky kryekëput i Qeverisë dhe të cilit ia vumë gurthemelin para më pak se dy viteve ndërsa sot po paralajmërojmë përfundimin e asfaltimit brenda disa ditëve”, shkroi Grubi në Facebook.

Grubi pyeti kryetarin e Degës së BDI-së në Tetovë, Faton Ahmetin për rëndësinë e kësaj rruge dhe ai u përgjigj:
“Është njëra nga arteriet kryesore të qytetit të Tetovës”.

I pranishëm në mbikëqyrje ka qenë edhe drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugët Shtetërore”, Ejup Rustemi./TV21

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA