Ashpërsohen përplasjet mes Grupit të Zjarrit dh...

Ashpërsohen përplasjet mes Grupit të Zjarrit dhe Ahmetistëve

Autori

Autori

Portali Tetova

March 8, 2023, 08:03

Përçarja në BDI mes “Grupit të Zjarrit” dhe grupit të “Ahmetistëve” për çdo ditë po bëhet më e ashpër. Nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti i ka bërë thirrje kryetarit të partisë Ali Ahmeti që mos të marrë vendime të përshpejtuara por ta kthejë debatin në organet e partisë.
“Thërras për reflektim, për thirrje të ndërgjegjes dhe kthimit të debatit në organet partiake, me argumente konkrete për të dalë nga kjo situatë e krijuar”, tha Izet Mexhiti, nënkryetar i BDI-së.

Lidhur me emërimin e Bujar Osmanit si koordinator politik në degën e BDI-së në Çair nga ana e Ali Ahmetit, Mexhiti tha se ky veprim është jodemokratik dhe në kundërshtim me statutin e BDI-së.

“Këto janë akte jodemokratike, jostatutare, akte të cilat edhe në takuarën nuk kanë sjellë dobi edhe për shqiptarët edhe për BDI-në, sepse me vendime të këtilla ad-hok, të ngutshme, jo mirë të menduara kemi pasur pasoja të rënda në degët tjera të BDI-së”, u shpreh Izet Mexhiti, nënkryetar i BDI-së.

 

Pas njoftimeve se kreu i BDI-së, Ali Ahmeti e ka emëruar Bujar Osmanin si koordinator politik për degën e Çairit, zv/kryeministri Artan Grubi e ka uruar Osmanin në rrjetet sociale, duke postuar foto me të dhe duke thënë se do ta mbështesë në detyrën e tij.

“Krahas asaj të Kryetarit, Bujari ka edhe mbështetjen time në këto përpjekje për ta riaktivizuar strukturën në Çair pas tre viteve mungese të aktiviteteve partiake në degën tonë dhe në këshillat vendore në kuadër të degës”, tha Artan Grubi, BDI.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA