Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit

September 19, 2023, 08:09

Sekretari i Lëvizjes BESA, Adnan Azizi i ka hudhur një thumb ish kreut të Aleancës për Shqiptarët pas deklaratave të tij të mbrëmshme se është i vogël për ti thënë idesë së ‘Frontit Evropian’.

Ja dhe postimi i plotë i Azizit:

“Jam shumë i vogël për ti thënë jo idesë së Ali Ahmetit”

Sa e gërditshme dhe neveritse ishte paraqitja e Ziadin Selës mbrëmë në Click Plus, duke mbrojtur me dinakëri BDI-në dhe duke sharë gjat gjith kohës opozitën. Jo rastësisht thuhet se kopja gjithmonë është më e shmtuar se origjinali.

Dikur Menduh Thaçi me agresivitet e shante opozitën duke i shërbyer pozitës – Ali Ahmetit.

Tani në formë më banale Ziadin Sela po e bën të njejtën punë me cinizma e me hingëllima, me buzëqeshje false. Brenda një emisioni me dhjetëra sulme opozitës dhe asnjë fjalë kundër BDI-së dhe Ali Ahmetit, po me mjeshtëri madhëroj Ali Ahmetin me “ide të mëdha” që në esencë është për ta shpëtuar veten nga humbja në zgjedhje. Më shumë dukej në portretin e Selës se është inkarnuar Artan Grubi, sesa Sela që dikur thoshte e keqja e shqiptarëve është Ali Ahmeti dhe BDI.

P S

E gjithë kjo bazën e ka në takimet ” i shkova në shtëpi Aliut dhe më erdhi në shtëpi Aliu ” .

Dhe me një llapsuz e sqaroi gjithë situatën: “Unë jam shumë i vogël ti them jo idesë së madhe te Ali Ahmetit”.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3Dpfbid0ZQWaYsUWDDtg7YkdoePpkWdReB7GnZak4J1JnL9kcDnsy2tZALU8edHfPgRYsSB1l%26id%3D100008190610189&show_text=true&width=500

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA