Azizi: Maqedonia, arenë e krimit dhe varfërisë

Azizi: Maqedonia, arenë e krimit dhe varfërisë

October 25, 2023, 10:10

Sekretari i Lëvizjes Besa, Adnan Azizi në një shkrim në rrjetin social Facebook ka shkruar për krimin dhe varfërinë që zotëron në Maqedoni.

” Maqedonia arenë e krimit dhe varfërisë
Derisa pushteti dhe funksionarët e BDI, ( ASH ), LSDM punojnë vetëm për të mbushur xhepat e tyre, krimi po lulëzon dhe vendi është shndërruar në një arenë krimi ku çdo kush ka armë dhe çdo kush mund të vras kë të dëshirojë dhe ku të dëshirojë.
Për një vit, qytetarët nuk shohin asgjë tjetër, për veç asaj se si vidhen tenderë, si hapen kazino dhe si ndodhin vrasje në stilin e “kaubojve” në mes të qendrave tregtare , nëpër lokale ku frekuenton rinia, por edhe nëpër rrugë.
Përveç se qytetarët po varfërohen, ata tashmë janë të pasigurt, sepse pushtetit pasurohet e kriminelët armatosen.
Por që këtij pushteti i vjen fundi këtë e tregojnë edhe anketat e sapo publikuara.
Kësaj Qeverie i besojnë vetëm 9% e qytetarëve, ndërsa 47% e tyre thonë se aspak nuk kanë besim.
Për Kryeministrin Dimitar Kovaçevski, i cili edhe ashtu nuk është zgjedhur nga votat e qytetarëve, vetëm 5% e qytetarëve kanë mendim shumë pozitiv, ndërsa 22% mendojnë negativisht.
Rekordin e thyen zëvendëskryeministri Artan Grubi. Vetëm 3% e qytetarëve kanë mendim pozitiv, por 45% thonë se kanë mendim negativ.
Nuk e di, me çfarë dinjiteti dalin para popullit dhe vazhdojnë të pasurohen në kurriz të këtij populli që e varfëruan skajshmërisht” shkruan Azizi.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA