Azizi nga Lëvizja BESA kritikon Taravarin: ASH-...

Azizi nga Lëvizja BESA kritikon Taravarin: ASH-ja po e mbron BDI-në nga përçarja

Autori

Autori

Portali Tetova

January 21, 2023, 02:01

Adnan Azizi

E vërteta e mos koalicionimit të bllokut opozitar me vite për t’a rrëzuar BDI-në nga pushteti, po zbardhet dita ditës!
Vendimi eventual i lidershipit të ASH-së për tu bë pjesë e Qeverisë është:

Jo për ta shpëtuar qeverinë po për ta shpëtuar BDI-në!

Me mos futjen e Aleancës në qeveri, Grupi i Zjarrit eksponentët që i ka pas veti kanë përkrahje më të madhe në elektoratin e BDI-së, ka gjasa reale që ta merrnin BDI-në në udhëheqje, të hiqet Artan Grubi pastaj edhe Aliu dhe BDI-në ta drejtoj grupi i Izet Mexhitit ose BDI të ndahet në dyshë!

Dhe çfarë hapi po merr ASH, në momentet kur BDI po copëtohet; Ajo futet në qeverinë e BDI-së për t’a mbajtur BDI-në ende me infuzion politik dhe për ta rimëkëmbur jetëgjatësinë e saj!

 

Kjo qeveri nuk e ka jetëgjatësinë e gjatë, por edhe nëse vazhdon përsëri edhe pas një viti mbahen zgjedhjet e rregullta, edhe kjo nuk i shërben asgjë fare Aleancës për Shqiptarët përveç se kompromitohet si subjekt vazal i BDI-së!

MOS E FYENI INTELEGJENCËN E SHQIPTARËVE ME KËTË ZHGËNJIM QË PO UA BËNI, ME VITE! Ata presin rotacion politik duke u bashkuar me opozitën, jo duke u bashkuar me BDI-në!

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA