Bangladeshët po vijnë, pasi politika përzuni ri...

Bangladeshët po vijnë, pasi politika përzuni rininë

March 18, 2023, 11:03

Sot kanë mbëritur puntorët e parë nga Bangladeshi në Maqedoni. Fotoja e tyre jashta ambienteve të aeroportit të Shkupit po bënë bujë në rrjetet sociale.

Puntorët e Bangladeshit po vijnë në Maqedoni pasi në shtet mungon krahu i punës, pasi shumica e të rinjëve të aftë për punë kanë mësyer Gjermaninë ose po presin termin prej ambasadës gjermane.

Në Maqedoni përpos që është keqpërdorur puntori duke i dhënë paga të pamjaftueshme për jetesë modeste, të tillët shpesh edhe janë mbajtur pa sigurim dhe janë keqtrajtuar. Mirëpo, me të hapur dyert Gjermania, tani Maqedonia ka marrë masa për të rritur pagën minimale, megjithatë trendi nuk po ndalet. Për këtë arsye kanë lejuar importimin e puntorëve të Bangladeshit që të mbijetoj industria dhe biznesi.

Nëse do qëndrojnë puntorët nga Bangladeshi ose e kanë vetëm tranzit Maqedoninë, pritet të shohim në ditët dhe muajt në vazhdim. /Tetova1

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA