Bashkësia Lokale e fshatit Sellcë me kërkesa ko...

Bashkësia Lokale e fshatit Sellcë me kërkesa konkrete për Ali Ahmetin dhe BDI-në (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

January 25, 2023, 08:01

Në vazhdën e takimeve me qytetarë, Ali Ahmeti dhe funksionarët e tjerë të BDI-së mbrëmë kanë qëndruar në Sellcë të Tetovës, dikur bastion i kësaj partie.

Në emër të Bashkësisë Lokale të këtij fshati është lexuar një letër në formë ultimatumi.
Në vazhdim ju prezantojm tekstin dhe videon e kësaj letre.

“Mirëmbrëma dhe mirë se na keni ardhur!
Jemi të nderuar me vizitën tuaj!

 

Sot e 22 vite fshati jonë ju pret e ju percjell me të njëjtat kërkesa, të cilat janë elementare për jetesë
Nga ky fshat, para 22 viteve, ju kërkuat bukë, ne ju dhamë, Nga ky fshat ju kërkuat t`i kapim ar mët, ne i kapëm

Nga ky fshat ju kërkuat të tërhiqemi, ne u tërhoqëm! Nga ky fshat, 22 vjet ju kërkuat përkrahje politike, ne ju dhamë!

Kërkuat njerëz me shkollë, se lu ftarët nuk e njohën politikën, ne ua dhamë!

Jua dhamë që të shpërngulen nga fshati ynë dhe neve na lanë në mjerim, për të vuajtur edhe sot për kushtet elementare për jetesë

Ju u gëzuat, ne nuk u gëzuam

 

Ne edhe njëherë i shtrojmë këto kushte për ju dhe të jeni të bindur që do të jetë hera e fundit: sigurimi i ujit të pijshëm në fshat, rruga që lidh qytetin me fshatin, shkolla dhe salla e sportit.

Nëse këto kërkesa nuk realizohen deri në zgjedhjet e ardhshme, të jeni i sigurt se banorët e fshatit tonë dijnë edhe të dënojnë, siç ndodhi në zgjedhjet e fundit komunale. Nga Bashkësia Lokale e Fshatit Sellcë”./tetova1/

 

https://youtu.be/TIv2Fk1HVPE?list=PLxx09aT_r7Iqv3_D4CycgRitWHymD8H2p

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA