Bëhen virale videot e Rihannës duke ‘kënduar’ d...

Bëhen virale videot e Rihannës duke ‘kënduar’ dy hitet e Shpat Kasapit përmes Inteligjencës Artificiale (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

May 18, 2023, 08:05

A e keni menduar ndonjëherë se si do të ishte të dëgjoni këngëtarin tuaj të preferuar të këndojë një këngë krejtësisht të re?

Falë përparimeve në teknologjinë e Inteligjencës Artificiale, sfera e imitimit të zërit ka shkuar me një hap të jashtëzakonshëm përpara.

Sot ka programe të AI-s që mund të replikojnë zërat e këngëtarëve të famshëm, duke na lejuar neve të dëgjojmë idhujt tanë të këndojnë këngë tërësisht të reja madje atë edhe në gjuhën shqipe.

Kështu së paku kemi dëgjuar në dy video të cilat po shpërthejnë në rrjetet sociale ku në formë shakaje njerëzit kanë replikuar zërin e Rihanna-s për të kënduar hitet shqiptare.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ICONSTYLE (@iconstyle_al)

 

Këngët që supozohet se janë krijuar me Inteligjencë Artificiale me zërin e Rihanna-s ishin dy hitet e Shpat Kasapit, ajo “Valle Kosovare” dhe “Kush të ndau prej meje”.

Videot janë shpërndarë kryesisht në Instagram. /Telegrafi

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ICONSTYLE (@iconstyle_al)

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA