Bekim Sali e quan ministrin e Shëndetësisë, Fat...

Bekim Sali e quan ministrin e Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti “Haxhi Pishman”

June 7, 2023, 04:06

Bekim Sali e quan ministrin e Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti “Haxhi Pishman”

Ish ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, ka reaguar pas zhvillimeve të shkaktuara pas shkarkimit të drejtorit të kardiologjisë, dr. Sashko Jovev. 

Sali, shprehet i habitur me veprimin e ministrit të Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, i cili, fillimisht e kishte shkarkuar për shkak keqpërdorimeve të zbuluara, ndërsa më pas po të njëjtit person i ka ofruar që të bëhet këshilltar i tij. 

“Haxhi Pishman. 

Dje e shkarkoi se i dukej i dëmshëm për Shëndetësinë, madje edhe kryetarit të tij i kishte dhënë “informacione shqetësuese” për drejtorin e kardiokirurgjisë, ndërsa sot dëshiron ta marrë si këshilltar për vete, se i duket “i mirë për Ministrinë e Shëndetësisë”. 

Ec e merre vesh Fatmir Mexhitin!”, ka shkruar Sali.

I kontaktuar nga “Fokus”, Sashko Jovev, ka thënë se për ofertën e ministrit Mexhiti ka dëgjuar nga mediat, por ka deklaruar se ai mbetet në pozicionin e tij, se nëse Mexhiti nuk e kthen në postin e drejtorit, do ta paditët të njëjtin.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA