Bekim Sali e quan ministrin e Shëndetësisë, Fat...

Bekim Sali e quan ministrin e Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti “Haxhi Pishman”

June 7, 2023, 04:06

Bekim Sali e quan ministrin e Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti “Haxhi Pishman”

Ish ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, ka reaguar pas zhvillimeve të shkaktuara pas shkarkimit të drejtorit të kardiologjisë, dr. Sashko Jovev. 

Sali, shprehet i habitur me veprimin e ministrit të Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, i cili, fillimisht e kishte shkarkuar për shkak keqpërdorimeve të zbuluara, ndërsa më pas po të njëjtit person i ka ofruar që të bëhet këshilltar i tij. 

“Haxhi Pishman. 

Dje e shkarkoi se i dukej i dëmshëm për Shëndetësinë, madje edhe kryetarit të tij i kishte dhënë “informacione shqetësuese” për drejtorin e kardiokirurgjisë, ndërsa sot dëshiron ta marrë si këshilltar për vete, se i duket “i mirë për Ministrinë e Shëndetësisë”. 

Ec e merre vesh Fatmir Mexhitin!”, ka shkruar Sali.

I kontaktuar nga “Fokus”, Sashko Jovev, ka thënë se për ofertën e ministrit Mexhiti ka dëgjuar nga mediat, por ka deklaruar se ai mbetet në pozicionin e tij, se nëse Mexhiti nuk e kthen në postin e drejtorit, do ta paditët të njëjtin.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA