Biznes me ushqime të skaduara, të përfshirë një...

Biznes me ushqime të skaduara, të përfshirë një person nga Haraçina dhe një nga Kumanova

Autori

Autori

Portali Tetova

February 2, 2023, 12:02

MPB ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme te 43-vjeçari A.B. nga fshati Haraçinë ka gjetur produkte ushqimore me afat të skaduar, pas çka ka kryer kontrolle në depon ku furnizohej në Kumanovë.

Depoja ka qenë në pronësi të 45-vjeçarit nga fshati Rramanli i Kumanovës, i cili ka pranuar se produktet janë të tij.

Agjencia për Ushqim dhe Veterinari ka konstatuar se ushqimet janë të pasigurta, ndërsa nga MPB thonë se po punojnë për zbardhjen e plot të rastit.

“Më datë 01.02.2023 në ora 11:00, zyrtarë policorë nga SPB-Kumanovë kanë privuar nga liria A.B. (43) nga fshati Haraçinë, Shkup, pasi gjatë kontrollit në automjetin “Mercedes” me targa të Shkupit, me të cilin po transportohej, kanë gjetur rreth 200 kilogramë ushqime të skaduar.

Po ashtu, më vonë është bërë kontroll në një depo në rrugën “Industriska” në Kumanovë, në pronësi të B.M.(45) nga fshati Rramanli i Kumanovës, nga ku ka marrë mallin dhe pronari ka pranuar se është i tij.

 

Në magazinë janë gjetur edhe 600 kilogramë ushqime me afat të skaduar dhe ambalazhe të zbrazëta për paketimin e produkteve. Produkti i gjetur është shpallur produkt i pasigurt nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë”, thonë nga MPB.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA