Blerim Bexheti kundër Izet Mexhitit

Blerim Bexheti kundër Izet Mexhitit

Autori

Autori

Portali Tetova

July 6, 2023, 09:07

Kryetari i komunës së Sarajit njëherit edhe një nga anëtarët e të ashtuquajturit “Grupi i Zjarrit” në BDI, Blerim Bexheti në një prononcim për Agjencinë e lajmeve Zhurnal lidhur me lajmet e publikuara se mes këtij grupi ka dallime, ai pohon një gjë të tillë duke thënë se insistojnë që këto çështje t’i argumentojnë dhe zgjidhin përmes debatit brenda Bashkimit Demokratik për Integrim.

“Kemi dallime të ndryshme dhe jemi fraksion në kuadër të BDI dhe ne jemi për të zgjidhur dallime brenda Bashkimit Demokratik për Integrim”, ka theksuar kështu ekskluzivisht Bexheti për Zhurnal,

I pyetur nëse do të formojnë ndonjë subjekt të ri politik, ai ka thënë se janë kundër këtij vendimi pasiqë fragmentarizohet elektorati shqiptar.

“Jo, sepse Blerim Bexheti, Musa Xhaferi dhe Nevzat Bejta janë kundër formimit të një subjekti të ri politik sepse nuk ka nevojë për formim të partisë së re politike pasiqë kështu fragmentarizohet elektorati shqiptar”, ka theksuar Bexheti për Zhurnal.

Duke folur më tej lidhur me bashkëpunimin me partitë tjera opozitare përfshirë këtu edhe VMRO DPMNE, Bexheti e mohon një gjë të tillë.

“Jo, bashkëpunim nuk kemi pasur sepse ne jemi fraksion. Shpresojmë që argumentet tona t’i zgjidhim përmes debatit brenda subjektit tonë BDI”.

Duke komentuar më tej situatën politike në vend dhe procesin e ndryshimeve kushtetuese Bexheti thotë se janë të të njejtit qëndrim si të gjithë brenda BDI-së dhe se ky proces duhet të përfundojë sa më shpejtë.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA