Blerim Daçi nga Çairi, personi i vrarë mbrëmë n...

Blerim Daçi nga Çairi, personi i vrarë mbrëmë në Prishtinë

Autori

Autori

Portali Tetova

June 15, 2023, 09:06

Blerim Daçi është shtetasi i Maqedonisë që është vrarë mbrëmë në Prishtinë, pasi një përleshje me armë zjarri.
Sipas policisë së Kosovës, viktima është gjetur në një veturë me targa të Maqedonisë ndërsa rreth një kilometër nga vendi i ngjarjes është gjetur një veturë tjetër e djegur me targa gjermane, e cila supozohet se është përdorur nga dorasi për vrasjen.

“Deri më tani, autorë të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës, një burrë, shtetas i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Njësitet kompetente policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku kanë vërejtur se në automjet me targa të Maqedonisë ndodhej një person dhe nga mjeku kompetent konstatohet se personi nuk ka shenja jete.


Një automjet i djegur me targa gjermane është gjetur rreth një kilometër larg vendit të ngjarjes, e cila dyshohet të jetë arsyeja që të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes”, thuhet në kumtesën.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti, mbrëmë deklaroi për mediat se në automjetin e djegur janë gjetur dy automatikë kallashnikov, me të cilat supozohet se është kryer vrasja e shtetasit nga Maqedonia e Veriut.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA