Chelsea planifikon nisjen e bisedimeve për tran...

Chelsea planifikon nisjen e bisedimeve për transferimin e Joao Felixit

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Joao Felix duket se po i afrohet një lëvizjeje të përhershme te klubi nga Premierliga, Chelsea.

Sulmuesi portugez iu bashkua londinezëve në janar në formë huazimi nga Atletico Madridi, transmeton Gazeta Express.

Në marrëveshje nuk është përfshirë ndonjë opsion i blerjes, që nënkupton se Felix duhet të kthehet në “Wanda Metropolitano” pas përfundimit të sezonit.

Graham Potter ka mbetur i impresionuar me ndikimin e Felixit në Londër, mes thashethemeve se ata janë potencialisht të gatshëm të largojnë Mason Mountin, për ta mbajtur ish-sulmuesin e Benficas skuadër.

Chelsea është i përgatitur të hapë negociatat e transferimit me Atletico në fund të sezonit, me një çmim prej 80 milionë funtesh.

Sipas “Relevo”, “Blutë” janë të vendosur për të siguruar shërbimet e 23-vjeçarit para fillimit të seoznit 2023/24. Pronari i klubit, Todd Boehly thuhet se gjithashtu është gati të fillojë bisedimet me përfaqësuesit e lojtarit menjëherë.

Kujtojmë se Joao Felix ka kontratë të vlefshme me Atletico Madridin deri në verën e vitit 2027. /Gazeta Express

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë
xhemail-jusufi-1
BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

DIASPORA