Dehari: “Ahmetistët” dhe “Grupi i Zjarrit” sëri...

Dehari: “Ahmetistët” dhe “Grupi i Zjarrit” sërish në tavolinë te Ali Ahmeti

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

“Ahmetistët” dhe “Grupi i Zjarrit” do të pajtohen dhe do të ulen sërish në tavolinë te Ali Ahmeti. Kështu vlerëson Fatmir Dehari, i cili në emisionin 200 në Alsat tha se debati mes të pakënaqurve dhe ministrave të BDI-së duhet të kthehet në organet e partisë.

Dehari foli edhe për caktimin e Bujar Osmanit si koordinator i Çairit, “Dream team-in e BDI-së”, marrëveshjen për korridoret 8 dhe 10 si dhe statusin e ish luftëtarëve të UÇK. Intervistën e plotë mund ta ndiqni në ora 22:10 në Alsat.

“Kthimi i debatit brenda strukturave partiake dhe vazhdimi i këtyre përplasjeve dhe mendimeve aty në tavolinë aty brenda ku ne kemi zgjidhur probleme më të mëdha, probleme më serioze për qytetarët tanë dhe politikën në përgjithësi dhe aty do të zgjedhim më të mirën…duke e njohur z.Ahmeti, mënyrën e funksionimit të tij, qasjes së tij kam bindjen se ai do të thërrasë takim të radhës të strukturave të BDI-së”, deklaroi Fatmir Dehari, BDI. /Alsat.mk

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA