Derbi Bashkimi–Vëllazërimi edhe në BDI / Arbër ...

Derbi Bashkimi–Vëllazërimi edhe në BDI / Arbër Ademi kundër Kreshnik Bekteshit, cili do të fitojë!?

Autori

Autori

Portali Tetova

May 25, 2023, 01:05

Sot është caktuar shorti i balotazhit për kualifikim në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll.

Ky short ka sjellur derbin ndërmjet ekipeve shqiptare nga Kumanova dhe Kërçova, respektivisht KF Bashkimit dhe Vëllazërimit.

Kjo ndeshje pritet të jet një derbi i jashtzakonshëm, shkruan Open-TV.

Ndryshe, këtë derbi e presin me padurim edhe personalitete të ndryshme nga skena politike.

Kujtojmë, që nga Kumanova është edhe deputeti Arbër Ademi, një simpatizues dhe ish-futbollist në moshën e fëmirisë i Kf Bashkimit, si dhe në anën tjetër në mbështetje të klubit të qytetit të tij dhe ish-klubit ku ka luajtur gjatë fëmijërisë, Kf Vëllazërimit do të jetë ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

Ademi dhe Bekteshi si dy miq dhe bashkëpartiak, të dielën për herë të parë do të jenë në anë të kundërta, në mbështetje të klubeve që simpatizojnë, se cili do të jetë fitues mbetet të shohim të dielën në Tetovë me fillim prej ora 17:00. (Open-TV)

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA