Maqedoni

Dimitrievski: Në Qeveri po, por pa BDI-në

Autori

Autori

Portali Tetova

May 6, 2024, 03:05

Pjesëmarrja në Qeveri po, por vetëm në kushtet tona. Kështu ka dërguar sot lideri i ZNAM-it, Maksim Dimitrievski, në ditën e fundit të fushatës për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare. Ai vlerëson se objektivat e fushatës janë përmbushur dhe programi “Proklamatë për Maqedoni të dinjitetshme” është prezantuar plotësisht para qytetarëve.

Sa i përket kushteve, Dimitrievski përsëriti se do të marrë pjesë në Qeveri nëse nuk është BDI, nuk ka asgjë kundër të jetë Koalicioni “Vlen” me të cilin bashkëpunon në nivel lokal, ka tërhequr “vijat e kuqe” për mbrojtjen e interesave kombëtare, identitetit, gjuhës, kulturës dhe trashëgimisë gjatë të gjitha fazave të procesit të integrimit evropian.

Lufta kundër korrupsionit është një nga postulatet e programit të ZNAM-it dhe për këtë, nëse janë partnerë në Qeveri, do të evokojnë që dënimet për shpërdorim të pozitës dhe pushtetit zyrtar të jenë së paku 10 vjet burg.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA