Dje në Kodrën e Diellit ka pasur deri 10 mijë a...

Dje në Kodrën e Diellit ka pasur deri 10 mijë automjete

Autori

Autori

Portali Tetova

January 23, 2023, 02:01

Fillimi i sezonit të skijimit tërhoqi një numër të madh të skiatorëve dhe vizitorëve në Kodrën e Diellit, dhe për këtë shkak u krijuan kolona automjetesh si për mbërritje ashtu edhe për nisje nga qendra e skijimit.

Policia beson se radhët dhe pritjet për mbërritje dhe kthim janë për shkak të numrit të madh të automjeteve dhe hapësirave të pamjaftueshme të parkimit për to. Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë, thotë se në prag të hapjes zyrtare të sezonit të ri të skijimit në Kodrën e Diellit më 22 dhe 21 janar, policia ka marrë të gjitha masat e nevojshme.

“SPB Tetovë e ka mbuluar tërësisht rrugën rajonale Tetovë-Kodra e Diellit me një numër të madh të policëve dhe automjeteve, por kapaciteti i pamjaftueshëm i rrugës për një numër kaq të madh të automjeteve (përllogaritur nga 8 në 10 mijë), është ngushtuar edhe më shumë nga bora majtas dhe djathtas, zvogëloi rrjedhshmërinë e trafikut në këtë rrugë”.

 

“Gjithashtu, evidentohej edhe mungesa e hapësirës për parkim, ku shumë automjete të lëna në vende të papërshtatshme, padurimi i drejtuesve dhe sjellja e padisiplinuar e mjaft drejtuesve, shkaktoi konfuzion dhe ngadalësim të qarkullimit të automjeteve në njërin dhe në tjetrin drejtim”, tha Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Ndryshe, sezoni i skijimit këtë vit ka filluar dje (22 janar) me vonesë të madhe, për shkak të mungesës së borës./Telegrafi/

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA