"Do më arrestojnë të martën", fjalim dramatik i...

“Do më arrestojnë të martën”, fjalim dramatik i Trump

March 18, 2023, 05:03

Ish presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se të martën do ta arrestojnë përshkak të akuzave se ka paguar porno aktoren Stormi Daniels për të heshtur për aferën e tyre.

Avokatët e Trump dyshohet se kanë paguar Daniels për të heshtur gjashtë vjet më parë dhe prokurorët e Nju Jorkut po shqyrtojnë nëse ka baza për aktakuzë, raporton Daily Mail.

Trump tha në platformën e tij mediatike se prokuroria e Manhattan do ta arrestojë atë të martën për akuzat.

Ai tha se ishte një veprim i motivuar politikisht sepse, siç pretendoi ai, historia për paratë e tij ishte “e vjetër” dhe u bëri thirrje mbështetësve të tij të protestojnë.

Ai gjithashtu u bëri thirrje ndjekësve të tij që të protestojnë kundër akuzës së supozuar.

– Kandidati kryesor republikan dhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara do të arrestohet të martën e javës së ardhshme. Protestoni, le të rimarrim vendin tonë – tha Trump me germa të mëdha në një fjalim drejtuar mbështetësve të Rrjetit të së Vërtetës.

Trump përsëriti se nuk kishte kryer asnjë krim. Ai gjithashtu deklaroi se fushata kundër tij u financua kryesisht nga George Soros.

Stormy Daniels pretendoi se ajo kishte një lidhje me Trump në vitin 2016 dhe ishte paguar 130,000 dollarë për ta mbajtur të heshtur gjatë fushatës së tij presidenciale 2016.

Avokati i saj tha të mërkurën se klienti i tij është takuar me prokurorët e Manhatanit dhe është i përgatitur të dëshmojë si dëshmitar në çdo gjyq.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA