Do të reduktohet numri i punonjësve në pikat e ...

Do të reduktohet numri i punonjësve në pikat e pagesave?

Autori

Autori

Portali Tetova

March 16, 2023, 10:03

Qëllimi është që në rrugë mos të ketë trafik të dendur. Edhe biznesi, udhëtimet, turizmi të funksionojnë pa pengesa, këtë e tha sot zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bojan Mariçiq, i pyetur nëse pikat pagesore do të pësojnë ndryshime sipas standardeve të BE-së.

I pyetur nëse do të reduktohet numri i punonjësve me ndryshimet e parapara, Mariçiq tha se do të ketë digjitalizim dhe se kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë punëtorë në pikat pagesore.

“Shikoni, qëllimi është që deri në anëtarësim të harmonizohemi me këtë politikë, ndërsa kjo do të thotë se deri në anëtarësim në BE të kemi digjitalizim të plotë.

Kjo nuk do të thotë se nuk do të kemi njerëz të punësuar, kjo do të thotë se mënyra që do të paguhet taksa për pikën pagesore do të digjitalizohet.

 

Kjo është me rëndësi për funksionimin e rrjetit plotësisht, që të paguhet si në shtete tjera kur udhëtojnë qytetarët tanë, mund të shohin se zakonisht paguhet në hyrje të shtetit dhe kjo vlen për të gjithë shtetin”, tha Mariçiq në Bruksel

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA