Dobroshti inauguroi stadiumin e fshatit (foto)

Dobroshti inauguroi stadiumin e fshatit (foto)

Autori

Autori

Portali Tetova

May 22, 2023, 08:05

Pas 24 viteve dobroshtasit do të luajnë në fushën e tyre. Dje me një ceremoni rasti në fshatin Dobrosht u inaugurua stadiumi që u ndërtua me vetëfinansim nga diaspora dhe qytetarët/bizneset e fshatit.

Në inaugurim morën pjesë përfaqësues të udhëheqësis së Ligës komunale – Tetovë kurse pas ceremonin inauguruese në ndeshjen e parë të zhvilluar në stdiumin e ri, futbollistët e Dobroshtit shënuan fitore.

Ndeshja KF Dobroshti – K.F. Piroku në kuadër të Ligës Komunale përfundoi me fitore të vendasve me rezultat 4:2.
Golashënues për Kf Dobroshtin ishin Shkelqim Memeti me dy gola dhe Ensar Elezi dhe Bashkim Veliu.

Kur u themelua Kf.Dobroshti dhe si filloi ndërtimi i stadiumit?

Nën udhëheqjen e Arben Gafuri e Bashkim Veliu, Forumi rinor i Dobroshtit me datë 16.04.2016 thiri një mbledhje për riaktivizimin e klubit të futbollit.

Entuziazmi e gadishmëria ishte e madhe dhe kjo u tregua me konsolidimin e shpejt të skuadrës dhe udhëheqësis në krye me Qenan Elmazi , drejtor Arben Gafuri , sekretar Bashkim Veliu dhe drejtor sportiv Sulejman Maksuti.
Në sezonën e parë të garimit 2016/17 u thirën lojtare kryesisht të fshatit dhe klubi filloi garën në ligën 4 ose të njohur si Liga Komunale-Tetovë.

Kf.Dobroshti – Sezoni 2022/23

Duke parë nevojën për stadium , me 11.09.2016 filluan punimet e para tek vendi ku ishte stadiumi i vjetër por që ishte plot gërmadhë e mbeturina. U bë pastrimi dhe filloi puna dhe menjehere u aktivizuan sportdashës nga diaspora për grumbullimin e mjeteve financiare. U bënë bashkë i madh dhe i vogel me çdo gjë që kishin ta ndajnë për klubin për rinin e Dobroshtit.

U grumbulluan rreth 30.000€ të cilat u shfrytëzuan për ndertimin e impiantit , mjete të tubuara në diasporë dhe në fshatin Dobrosht. Njëkohësisht zhveshtorja është financuar nga Mensur Sherifi Cea Con , Pankinat Nasir Asipi dhe shtyllat Bashkim Veliu .

Qenan Elmazi – Kryetar i Kf.Dobroshti

Pas sezonës 2017/18 pati ndërprerje të Ligës përshkak mosmarreveshjeve në LF të Tetovës dhe pati një ngecje të ecurisë së klubit.

Në vitin 2022 rrifilloj liga komunale ku përsëri Kf Dobroshti morri pjese dhe filloj seriozisht puna tek stadiumi dhe pikerisht me date 21.05.2023 (dje) fshati Dobrosht ishte i gatshëm të mirëpres ndeshjen e pare pas 24 vitesh pauzë së futbollit në stdiumin e fshatit.

Merita është e të gjithëve kontribuesve, donatorve e atyre që kanë punuar fizikisht dhe ata qe çdo ditë punojnë si kryesia , lojtaret e i gjithe stafi.

Ta gëzojnë gjenerat e reja e ndoshta një ditë talentët e Kf Dobroshtit ti shohëm nëpër ekipet më të mira të Maqedonisë, rajonit apo edhe ekipet europiane. /tetova1/

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA