Drejtori Gjeneral Demiri siguroi paga për HRMV ...

Drejtori Gjeneral Demiri siguroi paga për HRMV Transport ShA – Shkup, ndërprehet greva

April 13, 2023, 08:04

Hekurudhat e Republikës së Maqedonisë së Veriut Transport ShA- Shkup informojnë opinionin se transporti hekurudhor është rikthyer në funksion, dhe se punëtorëve u janë paguar pagat e mbetura. Drejtori Gjeneral i HM Transport, Zulhajrat Demiri i cili e mori detyrën në mars të këtij viti, realizoi premtimin dhe për një muaj jo të plotë në pozitën në të cilën ndodhet, siguroi pagesën e pagave për punëtorët.
Demiri mbajti mbledhje me përfaqësues të sindikatave dhe makinistët e kompanisë. Takimi kaloi në atmosferë konstruktive dhe diskutuan për sfidat me të cilat përballet kjo kompani si dhe kushtet me të cilat punojnë punëtorët.

Drejtori Gjeneral Demiri theksoi në takim se përmes dialogut të ndërsjelltë me organizatat sindikale dhe menaxhmentin e Hekurudhave do të angazhohet të gjendet zgjidhje e përhershme dhe sistematike për problemet e grumbulluara në vitet e kaluara në HM Transport ShA – Shkup.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA