Drejtori Gjeneral Demiri siguroi paga për HRMV Transport ShA – Shkup, ndërprehet greva

April 13, 2023, 08:04

Hekurudhat e Republikës së Maqedonisë së Veriut Transport ShA- Shkup informojnë opinionin se transporti hekurudhor është rikthyer në funksion, dhe se punëtorëve u janë paguar pagat e mbetura. Drejtori Gjeneral i HM Transport, Zulhajrat Demiri i cili e mori detyrën në mars të këtij viti, realizoi premtimin dhe për një muaj jo të plotë në pozitën në të cilën ndodhet, siguroi pagesën e pagave për punëtorët.
Demiri mbajti mbledhje me përfaqësues të sindikatave dhe makinistët e kompanisë. Takimi kaloi në atmosferë konstruktive dhe diskutuan për sfidat me të cilat përballet kjo kompani si dhe kushtet me të cilat punojnë punëtorët.

Drejtori Gjeneral Demiri theksoi në takim se përmes dialogut të ndërsjelltë me organizatat sindikale dhe menaxhmentin e Hekurudhave do të angazhohet të gjendet zgjidhje e përhershme dhe sistematike për problemet e grumbulluara në vitet e kaluara në HM Transport ShA – Shkup.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_9224
Rivotimet: Fatmire Isaku humbi mandatin, Imërlije Saliu deputete e re
wfewfefWF
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
fronti-vlen-800x345
VLEN-i shkon në 14 deputetë, Fronti Evropian bie në 18
IMG_9213
Deputeti i 8 i VLEN-it në Njësinë e Gjashtë Zgjedhore, Mexhiti: E konfirmon legjitimitetin tonë tek shqiptarët
IMG_9202
Adnan Azizi bëhet deputet, VLEN tani ka 14 kurse Fronti 18
IMG_9194
Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

DIASPORA