Drejtori Halili në Podgoricë takon kryeministrin Abazoviq

October 12, 2023, 03:10

Drejtori i Fondit për Inovacion dhe Zhvillim Teknologjik, Festim Halili sot në Podgoricë ka takuar kryeministrin malazez Dritan Abazoviq.

Gjatë takimit theks të veçantë i është kushtuar bashkëpunimit mes dy vendeve në fushën inovative dhe teknologjisë së avancuar.

Postimi i plotë:

🇲🇰🇲🇪 Takojmë kryeministrin e Malit të Zi z. Dritan Abazović.

⭕️ Theksi i bashkëbisedimit ishte bashkëpunimi në projekte të përbashkëta inovative dhe transferimin e teknologjive të avancuara mes shteteve tona.

Kryeministri Abzovic, shprehi mjaft interes për projektin tonë të Inteligjencës Artificiale për komunikim racional mes qytetarëve dhe institucioneve shtetërore, që të zbatojmë dhe në Mal të Zi.

🛎Diskutuam dhe për zbatimin e projektit të përbashkët “Policy Answer” ku shtetet tona së bashku me DLR gjermane janë partnerë.🚀 Vetëm me ura bashkëpunimi dhe urtësi bëhen punët e mira për qytetarët tanë!

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në
Rainy weather in North Macedonia
Çfarë moti na pret në fundjavë? Bëhuni gati për reshje shiu
IMG_9270
Qentë endacakë kanë kafshuar tre persona në Shkup
angelov-368169 (1)
Angelov: “Lufta e vitit 2001 e panevojshme, shqiptarët do t’i kishin realizuar të drejtat e tyre – kam pirë kafe me veteranët e UÇK-së”

DIASPORA