Durimishi për korridorin 8: Nga e thëna në të b...

Durimishi për korridorin 8: Nga e thëna në të bërë, në mes është një det i tërë..

April 4, 2023, 08:04

Shkruan: Besar Durmishi

Nga e thëna në të bërë, në mes është një det i tërë..

Qeveria përgjatë gjithë këtyre viteve edhe atë pak potencial që ka po e investon në PR dhe propagandë mediatike dhe jo në investime reale kapitale, të prekshme për qytetarët. Qytetarët të lodhur, e shohin tashmë këtë qeveri si një fasadë dhe si një medium propagande.

Më poshtë do t’i rendisim disa nga ” gurthemelet” e prezantuara para çdo palë zgjedhjesh nga ana e qeverisë mediale dhe të propagandës, të cilat fatkeqësisht ngelen vetëm tabela me mbishkrime për qytetarët.

-Gurthemeli i zonës e lirë ekonomike, në të cilën duhej të zhvillojnë veprimtarinë e vetë me dhjetra e qindra ndërmarrje, por fatkeqësisht aty graviton vetëm një ndërmarrje
-Gurthemeli i E GO
-Gurthemeli i autostradës Kërçovë-Strugë
-Gurthemeli i Gazit
-Gurhemeli i Spitalit të ri në Tetovë
-Gurthemeli i Spitalit të ri në Kërçovë
-Gurthemeli i autostradës Shkup-Blacë
-Gurthemeli i Parkut Nacional të Malit Sharr
-Gurthemeli i parkingut, vende rekreacioni e sporti, hapësira gjelbëruese në sheshin “Skëndërbeu” në Çair
-Gurthemeli i shkollës fillore në F. Sellcë
-Gurthemeli i stadiumit në Tetovë
Qytetarët janë më të lodhur me këto propaganda dhe me ” gurthemelet” që asnjëherë nuk realizohen. Ata janë të vetëdijshëm se gurthemelet nuk janë punë e kryer, por propagandë e qeverisë me kapacitete vetëm për shitje mjegulle për mediat

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA