Durimishi për korridorin 8: Nga e thëna në të b...

Durimishi për korridorin 8: Nga e thëna në të bërë, në mes është një det i tërë..

April 4, 2023, 08:04

Shkruan: Besar Durmishi

Nga e thëna në të bërë, në mes është një det i tërë..

Qeveria përgjatë gjithë këtyre viteve edhe atë pak potencial që ka po e investon në PR dhe propagandë mediatike dhe jo në investime reale kapitale, të prekshme për qytetarët. Qytetarët të lodhur, e shohin tashmë këtë qeveri si një fasadë dhe si një medium propagande.

Më poshtë do t’i rendisim disa nga ” gurthemelet” e prezantuara para çdo palë zgjedhjesh nga ana e qeverisë mediale dhe të propagandës, të cilat fatkeqësisht ngelen vetëm tabela me mbishkrime për qytetarët.

-Gurthemeli i zonës e lirë ekonomike, në të cilën duhej të zhvillojnë veprimtarinë e vetë me dhjetra e qindra ndërmarrje, por fatkeqësisht aty graviton vetëm një ndërmarrje
-Gurthemeli i E GO
-Gurthemeli i autostradës Kërçovë-Strugë
-Gurthemeli i Gazit
-Gurhemeli i Spitalit të ri në Tetovë
-Gurthemeli i Spitalit të ri në Kërçovë
-Gurthemeli i autostradës Shkup-Blacë
-Gurthemeli i Parkut Nacional të Malit Sharr
-Gurthemeli i parkingut, vende rekreacioni e sporti, hapësira gjelbëruese në sheshin “Skëndërbeu” në Çair
-Gurthemeli i shkollës fillore në F. Sellcë
-Gurthemeli i stadiumit në Tetovë
Qytetarët janë më të lodhur me këto propaganda dhe me ” gurthemelet” që asnjëherë nuk realizohen. Ata janë të vetëdijshëm se gurthemelet nuk janë punë e kryer, por propagandë e qeverisë me kapacitete vetëm për shitje mjegulle për mediat

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA