Durmishi: Lëvizja BESA është e hapur për të gji...

Durmishi: Lëvizja BESA është e hapur për të gjitha partitë politike që synojnë ndërrimin e pushtetit qendror

May 3, 2023, 06:05

Lëvizja BESA si parti opozitare është e hapur për të gjitha partitë politike që kanë si synim ndërrimin e pushtetit qendror.

Këtë e theksoi anëtari i kryesisë qendrore të kësaj partie dhe kryetar i këshillit komunal të Tetovës, Besar Durmishi.

“Është normale që të ketë një bashkëpunim me të gjithë ata faktorë apo të gjitha subjektet që janë në opozitë apo e ndjejnë atë. Është normale të ketë koalicione të ndryshme. Nuk do të thotë se është bërë koalicion as me Alternativën, as me ndonjë subjekt tjetër politik. Të gjitha subjektet politike synojnë që në procesin zgjedhor që do të vijë shumë shpejt, pra në zgjedhjet qendrore, të maksimizojnë elektoratin dhe ta realizojnë planin apo platformën me ardhjen në pushtet. Është normale që të ketë koalicione apo negociata të tilla me të gjitha subjektet, jo vetëm me Alternativën, por me të gjitha subjektet politike”, theksoi Durmishi.

Nga ana tjetër, Kryesia Qendrore e partisë politike Alternativa sonte do të mbajë një takim, ku pritet të diskutohet për bashkëpunim me Lëvizjen Besa.

“Kryesia Qendrore e Alternativës do të mblidhet në mbrëmje dhe do të diskutojë hapat e ardhshëm të bashkëpunimit me Lëvizjen Besa. Kontaktet e para japin shpresë se bashkëpunimi i parë do të jetë brenda Kuvendit, ndërsa për detajet do t’ju informojmë pas takimit”, deklaruan nga Alternativa.

Në shkurt të këtij viti, Alternativa vendosi të largohet nga koalicioni qeveritar, pasi Aleanca për Shqiptarët mori vendim për përfshirje në Qeveri.(INA)

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA