728 x 94

Durmishi: Tetova ka zotshpije

September 13, 2023, 01:09

Kryetari i Këshillit komunal të Tetovës, Besar Durimishi përmes një postimi në Facebook i është përgjigjur zv kryeministrit, Artan Grubi i cili ditë më parë tha se BDI edhe pse është opozitë në Tetovë, sërish kujdeset për të.Duke iu përgjigjur Grubit, Durimishi thekson se Tetova tash e dy vite ka Zot shtëpie dhe se tetovarëve iu shërben tashmë Bilall Kasami.“Janë qesharake deklaratat e tipit se “Ne kujdesemi për Tetovën”. Artan, ti je bira e fundit e kavallit që mund të flasësh per Tetovën. Tetova ka zot shtëpie që kujdeset për të dhe punon 24 orë për t’ju shërbyer tetovarëve e që t’i sot e kësaj dite nuk po mund ta gëlltisësh ndryshimin që po bën Bilall Kasami për çdo ditë në Komunën e Tetovës!”, thekson Besar Durmishi.Pikërisht ju dhe BDI-ja juaj që e shkatërruat Tetovën me dekada morrët dy shuplaka të nxehta politike para dy vitesh nga Tetovarët me humbje një pas një të zgjedhjeve lokale dhe tani e keni rradhën ta merrni shuplakën e tretë politike në Shkup, duke marë denimin e shqiptareve në gjitha vendbanimet shqiptare!”, shkruan Durmishi.Durmishi në postimin e tij ka përmendur edhe keqpërdorimet në Korridorin 8 e që ia adreson zv kryeministrit Artan Grubi.“Mallverzimer në kordiorin 8 janë edhe një dëshmi për krimin dhe korrupsionin që e kapluar qeverinë. Punësimet në këtë koridor janë kontrata të tipit “Zgjedhje”, të cilën ju e praktikoni në çdo cikël zgjedhor kur gjendeni në siklet. Punëso, kryhen zgjedhjet, largo!Kësaj rradhe nuk shkon më, populli do ju dënojë me votë për të bëmat tuaja!”, ka shkruar Durmishi

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
tifozet-shqiptare-1024x682
Shqiptarët, të tretët për biletat e blera për Euro 2024
IMG_6946
Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e stadiumit/ Ajdini: Mbetemi të përkushtuar ndaj Tetovës
IMG_6941
Mbyllen tragjikisht pushimet për muajin e Ramazanit, 1 viktimë e dhjetëra të bllokuar në ajër nga rrëzimi i teleferikut në Turqi
IMG_6940
Në RMV ka tre avionë për shuarjen e zjarreve, por vetëm një pilot
IMG_6938
Mexhiti: Shokët e Gruevskit dhe dostat e Menduh Thaçit në panik nga humbja
Казино Аврора Зеркало
Для российской мобильной ОС "Аврора" хотят начать разрабатывать игры Компьютерные и мобильные игры

DIASPORA