Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë p...

Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë

Autori

Autori

Portali Tetova

November 7, 2023, 09:11

Sulmuesi i skuadrës daneze B.93, Fisnik Isaki do ta ketë një moment të madh historik në karrierë pasiqë do jetë pjesë e skuadrës U21 të Maqedonisë së Veriut për dy ndeshjet e radhës kundër Gjeorgjisë dhe Austrisë që luhen në këtë muaj – nëntor.
Ndeshja kundër Gjeorgjisë është kualifikuese për Kampionatin Evropian dhe do të luhet në Shkup të enjten më 16 nëntor në 13.00, ndërsa miqësorja e radhës kundër Austrisë është caktuar për të martën më 21 nëntor në ora Ora 18.00 në qytetin austriak Ried.

Fisnik Isaki i bashkohet skuadrës së Maqedonisë të hënën më 13 nëntor dhe do të kthehet sërish në Danimarkë të mërkurën më 22 nëntor.
Fisniku është me prejardhje nga fshati Përshefcë – Komuna e Tearcës.

FISNIK ISAKI për portalin e klubit “b93prof.dk” ka deklaruar:

“Ndihem shumë mirë të përzgjidhem për herë të parë për kombëtaren U21 të Maqedonisë së Veriut. Është një ëndërr e realizuar për mua si lojtar.

  • Reagimi im ishte një përzierje gëzimi, krenarie dhe emocioni. Nuk mund ta besoja kur mora lajmin. Është një aritje e madhe për mua.
  • Mezi pres të takoj bashkëlojtarët dhe stafin e trajnerëve. Do të jetë një mundësi vërtet e mirë për të mësuar prej tyre dhe për të zhvilluar veten time si lojtar.
  • Shpresoj të jem në gjendje të kontribuoj me shpejtësinë, teknikën dhe stilin tim të lojës për të synuar. Do të bëj gjithçka për ta ndihmuar ekipin të arrijë sukses.
    – Synimi im personal është të jap gjithçka në fushë dhe të tregoj se e meritoj të jem pjesë e kombëtares. Do të përpiqem të bëj një ndryshim dhe të kontribuoj në suksesin e ekipit.
    I gjithë klubi dëshiron ta përgëzojë Fisnik Isaki për përzgjedhjen e tij. Shpresojmë që të bëni debutimin tuaj dhe t’ju urojmë suksese në ndeshjet e ardhshme. /tetova1/

Foto: Christian Midtgaard.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA