Faton Ahmeti përkujton veprën e Mujdin Aliut

Faton Ahmeti përkujton veprën e Mujdin Aliut

April 14, 2023, 02:04

Sekretari i përgjithshëm i BDI-së, Faton Ahmeti sot së bashku me disa figura të shqura të UçK-së dhe BDI-së ka bërë homazhe te varri i dëshmorit të kombit Mujdin Aliu, i cili ra heroikisht në betejën e Koshares në luftën e Kosovës kundër forcave okupatore sërbe.

“Sot shënuam 24 vjetorin e rënies të dëshmorit të kombit, Mujdin Aliu, me homazhe pranë vendprehjes dhe bustit të tij në Poroj. I vendosur për të flijuar dhe sakrifikuar për kombin, la gjurmë, si dëshmorë i rënë në Kosharrë, në thyerjen e kufirit shqiptaro-shqiptar.Vepra e tij jeton tek secili prej nesh, prandaj do ta nderojmë sa të jetë jeta!” u shpreh Ahmeti.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA