Gashi në Tetovë: çka na duhet fitorja nëse na i...

Gashi në Tetovë: çka na duhet fitorja nëse na ikë rinia?

Autori

Autori

Portali Tetova

March 16, 2023, 08:03

Partia Alternativa mbrëmë ka mbajtur tubim në Tetovë. Kryetari i partisë, Afrim Gashi, tha se që nga mbrëmë nuk dëshiron ta dëgjojë asnjë komentues politik, aktivist politik, sepse Alternativa është e fuqishme dhe prezentë në zonën 1 dhe 2.

“Prej sonte në zonën 6 e kemi vendosur themelin e fuqishëm. S’ka kush na heq prej këtu. Ju e dini se Alternativa çfarë vëmendje i jep Tetovës.

Në Qeverinë 2018 dhje 2020 i kemi patur dy pozita të larta në pushtet. Ministër dhe Sekretar Shtetëror. Ju shumë mirë e dini që të dytë kanë qenë prej Tetove”, tha Afrim Gashi, kryetar i Alternativës.

Ai tha se se të gjithë në shtet breng e kanë të ardhmen dhe pyetja që parashtrohet është se a ka të ardhme në këtë shtet.

“Për fat të keq kemi arritur që ta vrasim shpresën e njerëzve që të mendojnë çdo ditë, a të qëndrojnë apo të shkojnë jashtë shtetit.

 

Andaj Alternativa në të ardhmen do të bëj çmos, do të angazhohet me gjithë kapacitetin e vet ekonomik, por edhe gjithë kapacitetin ekonomik në shtet, ekspertë profesorë e kështu me radhë që të përpilojmë një program të rëndësishëm ekonomik për shkak se shtylla kryesore për momentin aty ku po thyhen shtizat është pikërisht standardi ekomomik, është rroga, kushtet elementare për jetë, ujësjellësi, kanalizimi, rruga asfalti, shkollat e mira, institucionet kulturore… këto janë elementet kryesore pa të cilat nuk mund të ecim përpara dhe kështu do ta vrasim shpresën e të rinjve dhe do të na ikin njerëzit jashtë”, u shpreh Afim Gashi.

Ai tha se e ka thënë më herët dhe po e përsëritë se nëse lejojmë që të na ikin njerëzit jashtë, nuk kemi bërë asgjë.

“Kemi dështuar totalisht të gjithë, dhe pastaj nuk është me rëndësi kush i fiton zgjedhjet o njerëz. Çka është me rëndësi kush i fiton zgjedhjet nëse s’kemi në shtëpitë e tona, vëllezërit motrat e tona. Çka na duhet ajo fitore!”, tha më tej Gashi, duke shtuar se fitore është me i mbajt të rinjtë, këtu në këtë vend, kur të rritet rroga të paktën 1000 euro.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA