Gashi: Shqiptarët në këto zgjedhje kanë dy opsi...

Gashi: Shqiptarët në këto zgjedhje kanë dy opsione, të vazhdohet sikurse tani dhe ai i ndryshimeve

November 10, 2023, 07:11

Shqiptarët në këto zgjedhje i kanë dy opsione.

E para të vazhdojë kjo mënyrë e funksionimit dhe opsioni i dytë është ai i ndryshimeve. Këtë e ka deklaruar kryetari i Alternativës, Afrim Gashi në emisionin “Aktualitet” në Radio Shkupi.

“Në këto zgjedhje duhet ta kuptojmë se shqiptarët i kanë dy opsione: e para është a të vazhdojë kjo mënyrë e funksionimit, pra BDI-ja të vazhdojë edhe një mandat apo opsioni tjetër, ai për ndryshime. Domethënë, status-quoja versus ndryshimi. Këto janë dy opsionet që do t’i kemi në këto zgjedhje, tha kryetari Gashi.

Mes tjerash ai foli edhe për ndryshimet kushtetuese, ku theksoi se partitë në pushtet nuk janë të interesuar që të ndodhin këto ndryshime, ndërsa u shpreh i bindur se tani më “as që bisedohet për ndryshimet por vetëm për zgjedhjet”.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA