Lajme

Gashi: Shqiptarët në këto zgjedhje kanë dy opsione, të vazhdohet sikurse tani dhe ai i ndryshimeve

November 10, 2023, 07:11

Shqiptarët në këto zgjedhje i kanë dy opsione.

E para të vazhdojë kjo mënyrë e funksionimit dhe opsioni i dytë është ai i ndryshimeve. Këtë e ka deklaruar kryetari i Alternativës, Afrim Gashi në emisionin “Aktualitet” në Radio Shkupi.

“Në këto zgjedhje duhet ta kuptojmë se shqiptarët i kanë dy opsione: e para është a të vazhdojë kjo mënyrë e funksionimit, pra BDI-ja të vazhdojë edhe një mandat apo opsioni tjetër, ai për ndryshime. Domethënë, status-quoja versus ndryshimi. Këto janë dy opsionet që do t’i kemi në këto zgjedhje, tha kryetari Gashi.

Mes tjerash ai foli edhe për ndryshimet kushtetuese, ku theksoi se partitë në pushtet nuk janë të interesuar që të ndodhin këto ndryshime, ndërsa u shpreh i bindur se tani më “as që bisedohet për ndryshimet por vetëm për zgjedhjet”.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare

Më shumë nga kategoria

IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
AGELER-MK-750x430
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
arben-taravari
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
kutura-bashkimi-780x470
Reshjet e rrëmbyeshme, dëme të shumta në Tetovë
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
nafta-780x439-2-696x392
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
IMG-20240624-WA0016
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane Orhan Murtezani nga koalicioni

DIASPORA