Gostivarasi thotë se u mashtrua për 1780 euro n...

Gostivarasi thotë se u mashtrua për 1780 euro në Tetovë, porositi pelet të cilin nuk e mori kurrë

Autori

Autori

Portali Tetova

April 14, 2023, 11:04

Një 40-vjeçar nga Gostivari thotë se i ka dhënë 1780 euro një personi nga Tetova për pelet, ndërkaq i njëjti nuk ia ka dorëzuar porosinë. Nga SPB-Tetovë thonë se gostivarasi ka raportuar se është mashtruar përmes një letre të një kompanie nga Kërçova.

“Dje (13-prill) në ora 12:40 në Stacionin Policor Gostivar, V.P. (40) nga Gostivari ka raportuar se gjatë muajit shtator të vitit 2022, është mashtruar për një shumë prej 1780 euro.

Sipas raportit, ai nga D.D. nga Tetova ka porositur pelet për ngrohje të cilën e ka paguar me para të gatshme, për të cilën ka marrë një dokument në emër të një kompanie nga Kërçova.

 

Gjithnjë sipas raportit, personi nuk i ka dorëzuar peletët e porositur dhe më pas ka kuptuar se ishte mashtruar. Po ndërmerren të gjitha masat dhe aktivitetet për zbardhjen e rastit.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA