Grupi i Zjarrit me peticion online për shkarkimin e Grubit dhe ministrave tjerë të BDI-së

Autori

Autori

Portali Tetova

March 17, 2023, 09:03

Me një peticion online, “Grupi i Zjarrit” i BDI-së thotë se do të nisë tentativën për shkarkimin e Artan Grubit dhe ministrave të tjerë nga radhët e BDI-së.

Kështu ka bërë të ditur dje përfaqësuesi i këtij grupimi, Izet Mexhiti, pas takimit me qytetarët, për të cilin tha se ka treguar një numër të madh të njerëzve të pakënaqur me BDI-në.

“Sot është një peticion. Nesër dhe pasnesër me siguri do të ketë mekanizma të tjerë demokratikë. Ne jemi me përvojë në politikë, jemi çdo ditë me qytetarët dhe do të gjejmë mënyrën për të fituar edhe këtë herë. Fillimisht thanë se vetëm dy-tre ishin të pakënaqur, pastaj doli vetëm tek Çairi dhe Saraj.

Tani po shohim se në Tetovë dhe kudo populli, votuesit, struktura janë të pakënaqur me qeverisjen e Grubit dhe të tjerëve”, theksoi Mexhiti mbrëmë në Tetovë.

 

Sipas tij, anëtarët e BDI-së që nuk pajtohen me punën e ministrave në Qeveri kanë presione të ndryshme. Ai pohon se disa tashmë kanë marrë dorëheqjet, e disa janë nën presion me kontrolle dhe inspektime të ndryshme.

Sipas “Grupit të Zjarrit”, tanimë kanë dalë me fushatën “Po vjen” për të defokusuar opinionin.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA