728 x 94

Grupi i Zjarrit në Malësinë e Tetovës, banorët shpërthejnë me kritika ndaj BDI-në

Autori

Autori

Portali Tetova

March 8, 2023, 02:03

Nga bastioni i BDI-së në Malësinë e Tetovës, në Sellcë, në takim me banorët Musa Xhaferi kundërshtoi ashpër vendimin për shkarkimin e zyrtarëve të cilët mbështesin “grupin e zjarrit”.

Xhaferi tha se ata të cilët duhej të shkarkoheshin ishin zyrtarët me në krye Artan Grubin të cilët kanë realizuar vetëm dy për qind nga premtimet e dhëna dhe jo ata të cilët kërkojnë llogari dhe punë nga ministrat.

“Fatkeqësisht, kjo nuk është rruga e duhur për ti zgjidhur problemet e brendshme. Fatkeqësisht po ndëshkohen ata të cilët marrin pjesë në këto aktivitete politike dhe i largojnë nga postet.

Do ishte normale që llogari tu kërkojnë atyre për mungesë të punës dhe efikasitetit të çdo funksionari dhe të kërkojnë ndërrimin e tyre por këto bëhen me një lloj dekreti”, tha Musa Xhaferi, BDI.

 

Xhaferi foli edhe për mundësinë eventuale që grupi i zjarrit të përjashtohet nga partia.

“Unë dua të shpresoj që BDI nuk do bie në atë gjendje të degjeneron që të bën përjashtime vetëm për shprehje të mendimit të lirë për kërkonim e llogarisë dhe për transparencë, por nëse vjen tek kjo do gjykojmë në atë moment dhe do marrim veprimet e duhura dhe nuk do të rrimë duarkryq, por unë prapë e them se, nuk do të doja që BDI me gjithë këtë përvojë të degjeneron në atë gjendje”, deklaroi Musa Xhaferi, BDI.

Përkundër faktit se njihet si bastion i BDI-së, banorët megjithatë shpërthyen në kritika për mungesë të investimeve në malësi por edhe mënyrën e qeverisjes së integristëve.

“Unë jam Bastri Denjalli. Vajzën e kam pas pesë vite në UT dhe e larguan. Turp i botës, me 9.4 notë mesatare. Unë nuk e di, por kjo varet nga partia juaj që i kam dhënë votën 20 vite dhe jam i revoltuar”.

“Ky fshat është tre për qind e popullatës, këtë fshat e ka mbyt nepotizmi, pashkollimi. Këtu kemi shumë profesorë por s`mund të japin mësim. Sepse hyn e japin mësim vetëm me telefona, me para”.

 

“22 vjet fshati jonë ju pret si bashkëluftëtarë atdhetarë dhe politikanë që luftojnë dhe punojnë për të drejtat tona të përbashkëta dhe zhvillimin e të drejtave tona, por ky qëllim sot e 22 vite nuk është realizuar.

Përçarjet brenda BDI-së së fundmi u ashpërsuan me emërimin e Bujar Osmanit si koordinator politik në degën e Çairit. Grupi i zjarrit këtë vendim të Ahmetit e cilësojnë si jodemokratik dhe të përshpejtuar. /Alsat.mk

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
IMG_6946
Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e stadiumit/ Ajdini: Mbetemi të përkushtuar ndaj Tetovës
IMG_6941
Mbyllen tragjikisht pushimet për muajin e Ramazanit, 1 viktimë e dhjetëra të bllokuar në ajër nga rrëzimi i teleferikut në Turqi
IMG_6940
Në RMV ka tre avionë për shuarjen e zjarreve, por vetëm një pilot
IMG_6938
Mexhiti: Shokët e Gruevskit dhe dostat e Menduh Thaçit në panik nga humbja
Казино Аврора Зеркало
Для российской мобильной ОС "Аврора" хотят начать разрабатывать игры Компьютерные и мобильные игры

DIASPORA