Grupi i Zjarrit: Nuk është e vërtetë që ne do t...

Grupi i Zjarrit: Nuk është e vërtetë që ne do t’i bashkohemi Lëvizjes Besa

Autori

Autori

Portali Tetova

April 5, 2023, 07:04

Të pakënaqur në BDI, të cilët në opinion njihen si “Grupi i Zjarrit”, dhe që nga e shtuna e kaluar funksionojnë si fraksion në BDI, mohojnë spekulimet se do të kalojnë te Lëvizja Besa.

Ata e quajnë gënjeshtër lajmin se do t’i bashkohen Besës, duke shtuar se lu fta për demokratizim, transparencë, vendosjen e parimit të meritokracisë dhe llogaridhënies brenda Bashkimit Demokratik për Integrim do të intensifikohet në periudhën e ardhshme.

“Grupi i Zjarrit, i cili mbështetet nga 1/3 e votuesve të BDI-së, nuk ka vend jashtë BDI-së, por ata që nuk kanë as votues dhe as projekte të realizuara duhet të lënë vendin, i cili do të krijojë një vend për personel të ri, të përgatitur dhe kompetent. që e njohin dhe e duan BDI-në”, kanë thënë “Grupi i Zjarrit”.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA