Grupi i Zjarrit: Nuk është e vërtetë që ne do t’i bashkohemi Lëvizjes Besa

Autori

Autori

Portali Tetova

April 5, 2023, 07:04

Të pakënaqur në BDI, të cilët në opinion njihen si “Grupi i Zjarrit”, dhe që nga e shtuna e kaluar funksionojnë si fraksion në BDI, mohojnë spekulimet se do të kalojnë te Lëvizja Besa.

Ata e quajnë gënjeshtër lajmin se do t’i bashkohen Besës, duke shtuar se lu fta për demokratizim, transparencë, vendosjen e parimit të meritokracisë dhe llogaridhënies brenda Bashkimit Demokratik për Integrim do të intensifikohet në periudhën e ardhshme.

“Grupi i Zjarrit, i cili mbështetet nga 1/3 e votuesve të BDI-së, nuk ka vend jashtë BDI-së, por ata që nuk kanë as votues dhe as projekte të realizuara duhet të lënë vendin, i cili do të krijojë një vend për personel të ri, të përgatitur dhe kompetent. që e njohin dhe e duan BDI-në”, kanë thënë “Grupi i Zjarrit”.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_9224
Rivotimet: Fatmire Isaku humbi mandatin, Imërlije Saliu deputete e re
wfewfefWF
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
fronti-vlen-800x345
VLEN-i shkon në 14 deputetë, Fronti Evropian bie në 18
IMG_9213
Deputeti i 8 i VLEN-it në Njësinë e Gjashtë Zgjedhore, Mexhiti: E konfirmon legjitimitetin tonë tek shqiptarët
IMG_9202
Adnan Azizi bëhet deputet, VLEN tani ka 14 kurse Fronti 18
IMG_9194
Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

DIASPORA