Historia e dhimbshme: Sulemani hipi në nëndetës...

Historia e dhimbshme: Sulemani hipi në nëndetëse që ta bënte të lumtur të atin

Autori

Autori

Portali Tetova

June 23, 2023, 01:06

Në fakt, ai nuk donte të shkonte fare, as nuk donte të shihte rrënojat e Titanikut. Por mesa duket nga dashuria për babanë e tij, Suleman Dawood, 19 vjeç, u ngjit në nëndetësen e vogël që supozohej t’i çonte të dy në fund të Atlantikut.

Kështu tha halla e tij në një intervistë për transmetuesin amerikan, NBC News. Suleman i tha asaj se ishte i frikësuar dhe nuk ishte në humor për udhëtimin te Titaniku.

Por ai donte ta bënte të lumtur babanë e tij- multimilionerin pakistanez Shahzana Dawood- për Ditën e Babait.

“Po mendoj për Sulemanin, i cili ishte 19 vjeç dhe ndoshta gulçonte atje. Ishte e tmerrshme,” tha halla e shkatërruar, Azmeh Dawood. E ka të vështirë të marrë frymë kur mendon për të dy. “Ishte ndryshe nga çdo përvojë që kam pasur ndonjëherë”.

Vëllai i saj, Shahzana ishte absolutisht i fuksuar pas Titanikut që në moshë të re, tha ajo. Si fëmijë, ata shikonin vazhdimisht filmin dramatik britanik “Nata e fundit e Titanikut”.

Kjo është arsyeja pse ajo nuk u habit që vëllai i saj bleu bileta për turin me nëndetëse.
Ashtu si dy personat, edhe miliarderi britanik, Hamish Harding pagoi 229 mijë euro për vendin e tij në ‘Titan’. Gjithashtu në bord ishte bosi i OceanGate, Stockton Rush dhe studiuesi francez i Titanikut, Paul-Henry Nargeolet. Të gjithë vdiqën nga shtypja e nëndetëses.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA