Hysni Ismaili: Edhe Kim Jongu do të ishte turpë...

Hysni Ismaili: Edhe Kim Jongu do të ishte turpëruar nga sjellja e Dimitar Kovaçevski

March 1, 2023, 07:03

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili, nga foltorja e Kuvendit, ku po flitej për shkarkimin e zv/ministrave, tha se me votimin e ministrave të rinj u mohua pretendimi i kryeministrit se zgjerimi i Qeverisë, bëhet për rritjen e shumicës.

“Me votimin e ministrave të rinj u dëshmua se krejt kjo çfarë ndodhi, edhe sjellja e turpshme ndaj Alternativës, edhe gjithë ky debat, gjithë kjo zhurmë, qenka bërë që shumica të shtohet vetëm edhe me një deputet plus. Kaq dhe asgjë më shumë. Pas kësaj bien krejt maskat e shpjegimet me terma hiperbolizues se kjo qeveri ka plane astronomike e historike për ta shpëtuar shtetin dhe për ta integruar në Bashkimin Europian”, ka deklaruar Ismaili.

Ai ka shtuar se edhe Kim Jongu do të turpërohet nga sjellja e kryeministrit Dimitar Kovaçevski ndaj partnerëve të tij.
“Kjo duhet të jetë mësim edhe për kolegët e ASH-së, sepse njeriu e ka vështirë ta gëlltisë turpin për herë e parë. Pastaj nuk i bëhet më vonë. Në fakt, ASH-ja e ka këtë përvojë më 2017-të dhe mbase as atyre nuk u bëhet vonë.

Sidoqoftë, kjo është e kaluar dhe ne vetëm mund të marrim mësim dhe t’i njohim më mirë njerëzit që ta dimë se kë ta konsiderojmë mik e bashkëpunëtor”, ka deklaruar Hysni Ismaili, deputet i Alternativës.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA