I la një pasuri prej miliona një hidrauliku, fa...

I la një pasuri prej miliona një hidrauliku, familja u trondit, avokatët ishin të pafuqishëm

Autori

Autori

Portali Tetova

April 6, 2023, 09:04

Testamenti i një gruaje të moshuar austriake ka tronditur familjen e saj, e cila pas vdekjes së saj mësoi se pasurinë e saj miliona dollarëshe ia la një hidrauliku.

Ai ka trashëguar një pronë prej 3 mijë metrash katrorë me vlerë 3 milionë euro. Familja apeloi testamentin, por avokati tha se, ligjërisht, çështja kishte përfunduar.

Fillimisht dyshuan se diçka nuk shkonte kur pasi përfundoi në spital, ajo emëroi si personin më të afërt një hidraulik dhe jo një familjar.

Siç shkruan Kron gjermani, bashkëshorti i saj vdiq në vitin 2018 dhe duke qenë se çifti nuk kishte fëmijë, gruaja mbeti vetëm. Familja tha se gruaja kishte ndërprerë lidhjet me të afërmit e saj, duke përfshirë motrën dhe fëmijët e saj. Pas një viti, ajo takoi një hidraulik, i cili dukej si një njeri i mirë.

 

“Derisa të vërtetohet se është një lloj mashtrimi, familja nuk mund të bëjë asgjë dhe tani do të ishte më e vështirë të vërtetohej se gruaja ka vdekur”, tha avokati Lawrence Krishner.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA