Ibrahimi: Me Lëvizjen BESA ka ndodhur thyerja e...

Ibrahimi: Me Lëvizjen BESA ka ndodhur thyerja e akullit, do të shihen mundësitë për bashkëpunim

May 8, 2023, 07:05

Sekretari i Përgjithshëm i partisë Alternativa, Zeqirija Ibrahimi, në emisionin Clik Plus, duke folur për bashkëpunimin eventual me Lëvizjen BESA, tha se në Kongresin e fundit, kryetari i partisë, Afrim Gashi, i hoqi muret e komunikimit ndaj partive tjera.

Ai tha se në këtë kohë ka ndodhur thyerja e akullit të parë, kur është marrë mandati nga strukturat e partisë dhe nga kryesia e partisë, që të mund të komunikohet dhe të shihen çfarë janë mundësitë për bashkëpunim.

Zeqirija Ibrahimi tha se organet e partisë dhe të partisë tjetër e kanë parë interesin e përbashkët politik dhe kanë vendosur të bashkëpunojnë.

“Tek ne nuk është çështje e emrave të përveçëm por është vendim i organeve të partisë, të cilët e shohin se do të duhet të bashkëpunohet me partitë opozitare”, tha Ibrahimi.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA