Incident në Veles, volejbollistët e Shkëndijës ...

Incident në Veles, volejbollistët e Shkëndijës provokohen nga tifozët, thirren edhe në polici (VIDEO)

Autori

Autori

Portali Tetova

April 11, 2023, 07:04

Klubi i volejbollit “Shkëndija” nga Tetova ka humbur ndeshjen e dytë të gjysmëfinales si mysafire në Veles në përballjen me klubin e volejbollit “Borec”.

Rezultati i ndeshjes është përmbyllur me rezultatin 3:2, por kjo ndeshje u mbyll nën hijen e një incidenti, ku turmat e tifozëve kanë provokuar dhe fyer volejbollistët tetovarë, gjë që ka nxitur edhe revoltën e tyre.

Por nga ana tjetër, disa portale në gjuhën maqedonase kanë raportuar me titujt se “volejbollistët e Shkëndijës janë përplasur me tifozët”.

Lidhur me incidentin kanë reaguar nga KV “Shkëndija”, duke shprehur shqetësim se janë lojtarët janë thirur për biseda në policinë e Velesit.

 

“Ndeshja kthyese kundër KV Borec, përfundon në disfavor të KV Shkëndija me rezultat 3-2 në sete. Rezultati mbeti nën hije të pritjes jo sportive të publikut vendas me skandime dhe sulme ndaj lojtarëve tanë që solli rrëmujë në sallën Park në Veles.

Si pasojë e kësaj lojtarët dhe stafi teknik momentalisht jane thirur në pyetje në zyrat e SPB Veles. Detajet rreth ndeshjes së 3, që do të luhet ditën e Enjte në Tetovë dhe vendimtare për kualifikim në finalen e play off, do ti ndajmë në ditët në vijim. Shkëndija, më shumë se një klub!”, thuhet në njoftimin e klubit. (INA)

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)

DIASPORA