Ja çfarë thotë Mickoski kur pyetet për kryemini...

Ja çfarë thotë Mickoski kur pyetet për kryeministrin e parë shqiptar në Maqedoni

Autori

Autori

Portali Tetova

March 16, 2023, 01:03

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot refuzoi t’i përgjigjet drejtpërdrejt pyetjes se si i komenton deklaratat e zv/kryeministrit Artan Grubi dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani mbi idenë për kryeministrin e parë shqiptar.

Mickoski tha se VMRO-DPMNE-ja kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare, pa marrë parasysh se kush do të jetë kryeministër.

“Për zgjedhje në maj, ja le të jetë edhe pjesa e parë e qershorit. Jemi në dispozicion, menjëherë, nuk ka nevojë për qeveri teknike.

Me Oliver Spasovskin si ministër i MPB-së, me këdo qoftë që është atje kryeministër. A do të mbetet ky, a do të vijë dikush tjetër…dhe kështu me radhë.

 

Me këtë ministër të Financave dhe zv/ministër të Financave, me këtë ministër të Punës dhe Politikës Sociale.
Ja, kështu siç është tani, ne jemi të gatshëm të shkojmë menjëherë në zgjedhje të parakohshme parlamentare”, tha mes tjerash Mickoski./tv21.tv

 

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA