Japonia ndan grant prej 77 mijë eurosh për shko...

Japonia ndan grant prej 77 mijë eurosh për shkollën Kirili dhe Metodi, Kasami mirëpret ambasadorin

Autori

Autori

Portali Tetova

February 27, 2023, 12:02

“Nder dhe kënaqësi që sot në hapësirat e Komunës së Tetovës të mirëpres ambasadorin e 🇯🇵Japonisë, Kazuya Otsuka me të cilin nënshkruam marrëveshjen në kuadër të grant programit për projekte të vogla dhe siguri njerëzore (GGP) në vlerë prej 77.188 euro ku parashihet renovimi i dyerve dhe dritareve në shkollën fillore “Kirili dhe Metodi”, në Tetovë.

Përmes këtij donacion më tepër se 1000 fëmijë do të kenë një mjedis të sigurt mësimi.

Në emrin tim dhe në emër të qytetarëve të Tetovës falënderova ambasadën e Japonisë dhe Sh.T ambasadorin Kazuya Otsuka, për bashkëpunimin dhe investimet e vazhdueshme në zhvillimin, mbështetjen dhe miqësinë e qytetit tonë.

 

Bashkë me ambasadorin e Japonisë, drejtoreshën e shkollës Sihana Kasami, vizituam shkollën fillore “Kirili dhe Metodi” për të promovuar nga afër projektin në fjalë”, ka shkruar Kasami.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA