Kasami në "Top Channel": Shqiptarët në Maqedoni...

Kasami në “Top Channel”: Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë rrotacion politik – ne do ta bëjmë

November 6, 2023, 07:11

Kryetari Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në një prononcim në Top Channel, së bashku me dy liderët tjerë opozitar, Afrim Gashi dhe Izet Mexhiti, kanë folur për arritjen e koalicionit opozitar gjatë ditës së djeshme.

Kasami ka thënë se ky koalicion është i shpresës, dhe se BDI nga një parti lufe u shndërrua në parti korrupsioni.Gjithashtu ai ka deklaruar se shqiptarët duan rrotacion politik dhe se opozita shqiptare do ta bëj këtë.

Më tej ai ka thënë se familjarët e kreut të BDI-së, janë pasuruar gjatë 20 viteve dhe se ata nuk kanë qeverisur me shqiptarët por kanë qeverisur me veten e tyre.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA