Kasami porosi Ramës: Trego kujdes edhe për shqi...

Kasami porosi Ramës: Trego kujdes edhe për shqiptarët jashtë Shqipërisë, leri polemikat e panevojshme!

July 7, 2023, 07:07

Kryetari i Lëvijes BESA, Bilall Kasami, i quajti të panevojshme deklaratat e kryeministrit shqiptar Edi Rama të bëra dje në Shkup, në adresë të tij. Në një intervistë për televizionin Syri në Tiranë, Kasami tha se Rama nuk duhet të bëjë skena gjatë vizitave në Maqedoninë e Veriut, Kosovë apo Serbi, por duhet të merret seriozisht me çështjen dhe problemet e shqiptarëve në këto shtete, sepse është i obliguar për ta bërë këtë me Kushtetutën e Shqipërisë.

“Ne kemi një kryeministër që është i mirë për protagonizëm dhe din mirë kështu skena të luaj. Ajo që është me rëndësi, z.Rama duhet të merret më seriozisht me çështjen e shqiptarëve jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë vendit, sepse edhe me kushtetutë të Republikës së Shqipërisë, Shqipëria është e obliguar që të kujdeset për shqiptarët gjithandej, por fatkeqësisht ne po shohim një agjendë tjetër të kryeministrit edhe në Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë. Prandaj e vlerësoj të panevojshme këtë polemikë në distancë sepse ne e kishim edhe një ftesë tjetër të kryeministrit për të vizituar Tiranën, ku ai ftoi krerët e partive të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut, por një ftesë vetëm për të ngrënë darkë dhe jo për të biseduar më seriozisht për problemet e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut”, tha mes tjerash, kryetari i Lëvizjes BESA në një intervistë për televizionin Syri në Tiranë.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA