Kasami pret në takim biznesmenin shqiptar, Nesh...

Kasami pret në takim biznesmenin shqiptar, Neshat Limani – ja për çfarë kanë biseduar!

January 4, 2023, 07:01

Kreu i komunës Tetovës Bilall Kasami sot ka pritur në takim biznesmenin i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Neshat Limani. Sipas një njoftimi nga Komuna e Tetovës, në takim është biseduar për thellimin e bashkëpunimit me kompaninë që udhëheq, e cila quhet “Limani Immo AG”.

Ja njoftimi nga komuna:
“Në hapësirat e komunës së Tetovës, kryetari Bilall Kasami mirëpriti bashkëatdhetarin Neshat Limani i cili jeton dhe vepron në Zvicër. Në këtë takim kryetari Kasami informoi punën një vjeçare dhe transformimin që po e pëson Tetova nën udhëheqjen e tij ndërsa z.Limani si një biznismen i suksesshëm, një djalosh shembullor, me një firmë gjigande si “Limani Immo AG” premtoi bashkëpunim për ta bërë Tetovën tonë një qytet Evropian.

Komuna e Tetovës është e hapur për të gjithë bashkëatdhetarët që si synim kanë bashkëpunimin dhe zhvillimin e qytetit tonë qoftë nëpërmjet donacioneve por edhe të investimeve”, thuhet në njoftim.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA