Lajme

Kasami rithekson qëndrimin për ‘Grupin e Zjarrit’: Formoni parti dhe hajdeni bisedojmë

April 10, 2023, 08:04

Gjatë emisioni Click Plus, kryetari i BESËS, Bilall Kasami i dërgoi mesazhe fraksionit brenda BDI-së, i quajtur Grup i zjarrit.

“Grupi i zjarrit fillimisht duhet të vendos se si do të veprojë dhe pastaj mund të flasim për bashkëpunim të mundshëm. Nëse nesër ky grup largohet nga BDI, apo nga struktura që e ka kapur BDI-në, atëher mund të them se me këtë strukturë ne do të gjejmë gjuhën e përbashkët me to dhe bashkëpunimin e mundshëm”, tha Kasami.

Sipas Kasamit, BDI është peng i Artan Grubit.

“BDI dhe Ali Ahmeti është peng i Artan Grubit. Kjo situatë është e ngjashme me situatën që pati para disa vitesh. Aso kohë Ali Ahmeti nuk ishte i kapur dhe ndërmori një hap që u vlerësua, por tani shihet që është i kapur edhe ai dhe nuk po ndryshon edhe përkundër heqjes së disa njerëzve nga BDI të cilat kanë sjellë kësaj partie 70 për qindshin e votave”, tha Kasami.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
452518931_1265767194697996_8406614727011396292_n
Sedat Sulejmani mer detyrën në Ministrinë e Kulturës
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

DIASPORA